26 травня 2023, 15:55

Китай пропонує віддати РФ окуповані території України, щоб припинити війну, – Wall Street Journal

Китайський посланник Лі Хуей під час турне ЄС закликав європейських лідерів діяти незалежно від США та сприяти припиненню вогню в Україні.

Китай пропонує віддати РФ окуповані території України, щоб припинити війну, – Wall Street Journal

Китайський спецпредставник Лі Хуей на зустрічах з європейськими лідерами озвучив їм "мирний план" Пекіну, який передбачає припинення вогню та закріплення за Росією захоплених українських територій.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на чиновників, знайомих із переговорами китайського посланника, які той провів із лідерами Польщі, Франції та Німеччини.

"Китайський посланник, скерований для просування мирного плану Пекіну щодо України, ніс чіткий сигнал: союзники США в Європі мають заявити про свою автономію та закликати до негайного припинення вогню, залишивши Росії у володінні частини свого меншого сусіда, які вона наразі окупує", - ідеться у матеріалі.

Водночас видання зазначає, що в Європі Лі Хуей отримав "досить прохолодний прийом". Зазначимо, що сьогодні китайський представник прибув до Москви, щоб провести переговори з главою МЗС РФ Лавровим.

Раніше президент США Дзозеф Байден різко відреагував на "план" Китаю щодо завершення війни в Україні.

Президент України Володимир Зеленський озвучив позицію щодо так званого "мирного плану" Китаю.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини