25 травня 2023, 07:47

Україна отримує зброю зі США на 30 % швидше: експерти озвучили причини

Американська зброя почала надходити в Україну на 30% швидше, оскільки у США заново освоюють навички часів холодної війни.

Україна отримує зброю зі США на 30 % швидше: експерти озвучили причини

ЗСУ почали набагато швидше отримувати таку необхідну їм зброю тільки завдяки ЗС США, що знаходяться в Європі. Ще у понеділок, 23 травня, журналісти Defense One опублікували статтю про постачання американської зброї українським захисникам.

Саме американські підрозділи, що перебувають у Європі, прискорили постачання зброї Україні на 30% порівняно з 2022 роком.

Інформацію підтвердив 21-річний командир тилу армії США в Європі. Прискорення відбувається тільки за рахунок того, що американська армія знову вивчає методи часів холодної війни. Найголовніше - якнайшвидше доставити військову техніку морем, а це майже 5 тисяч км, які відділяють США від ЄС.

Ще 2019 року у США почали відточувати навички швидкого перекидання зброї та військ через Атлантичний океан до Європи. Навчання проходили у рамках військових ігор REFORGER.

Ще у грудні 2021 року США надали Україні зброї на суму в 200 млн доларів на тлі можливого вторгнення російської армії.

Для допомоги інвентаризації американської зброї, що прибула до ЄС, було створено Консультативну групу з доктринальної освіти. Головне завдання групи - оновити вже наявні військові навички в українських військовослужбовців.

Однак пізніше представники групи повністю присвятили себе темі прискорення перевезення зброї з ЄС в Україну.

Станом на 21 травня США зобов'язуються поставити Києву зброї на 38 млрд доларів. Більша частина надходитиме в Україну зі стратегічних запасів США.

Найбільші або великогабаритні "посилки" для ЗСУ - 2 тисячі вантажівок Humvee та 2 млн 155-мм артилерійських снарядів. Ближче до осені будуть ще танки Abrams, а також БМП і БТР.

Вашингтон також вирішив збільшити свою армію в ЄС на 20 тисяч військовослужбовців. Зараз у Європі 100 тисяч американських військових.

Варто зазначити, що на самому початку 2022 року армійським логістам зі США доводилося витрачати весь день, щоб розвантажити та далі направити в Україну зброю. На той момент близько 10% обладнання для транспортування зброї було у неробочому стані. Тільки з кінця 2022 року ситуація покращилася, а ЗСУ почали ще швидше отримувати зброю зі США.

Напередодні стало відомо, що американський вантажний корабель Defender з військовою технікою для ЗСУ вже увійшов у води Балтійського моря.

Тим часом 18 травня Столтенберг анонсував нову програму з повного переозброєння ЗСУ за стандартами НАТО.

Нагадаємо, 15 травня прем'єр-міністр Британії анонсував передачу Україні ракет великої дальності Storm Shadow.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини