21 травня 2023, 22:29

Кіссінджер поміркував про результат війни, який не влаштує ні Україну, ні Росію

Колишній держсекретар США знову зробив прогноз щодо того, як може завершитися війна в Україні.

Кіссінджер поміркував про результат війни, який не влаштує ні Україну, ні Росію

Ексглава американського зовнішньополітичного відомства Генрі Кіссінджер, який наступного тижня відзначить свій 100-річний ювілей, розповів про можливий, на його думку, результат війни в Україні, який може призвести до "рівноваги", але не влаштує ні Київ, ні Москву.

Колишній держсекретар заявив в інтерв'ю The Economist, що такий результат може полягати у такому: Росія втратить більшість захоплених в Україні територій, але "збереже контроль над Севастополем", а Україна має обов'язково бути членом НАТО, що стане для української сторони гарантією безпеки.

Тут слід акцентувати увагу на тому, що влада України неодноразово наголошувала, що мир неможливий без повного виведення російських військ з української території, держава не піде на жодні компроміси, які передбачають територіальні поступки.

Крім того, Кіссінджер вважає, що людство стоїть на порозі глобального конфлікту між США та Китаєм, який може призвести до третьої світової війни. Щоб цього не сталося, дипломат закликає Вашингтон і Пекін на постійній основі підтримувати контакт і домовлятися.

Коментуючи побоювання Заходу щодо можливого союзу між Росією та Китаєм, колишній глава Держдепу заявив, що не бачить у цьому загрози, оскільки Москва та Пекін не є природними союзниками. За його словами, він "не зустрічав жодного російського лідера, який би у позитивному тоні висловлювався про КНР".

Раніше Кіссінджер спрогнозував "реальні переговори" між Україною та Росією до кінця року за посередництва Китаю. За його словами, після підключення Пекіну до процесу врегулювання "все стане на свої місця".

Нагадаємо, в Офісі президента України назвали "угодою з дияволом" попередні пропозиції Кіссінджера про "мир" в Україні, які передбачали поступки РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини