19 травня 2023, 22:23

Саудівська Аравія оголосила про свою позицію щодо війни РФ проти України

Після візиту Володимира Зеленського до Королівства в Ер-Ріяді заявили, що обрали "активний нейтралітет" щодо війни в Україні.

Саудівська Аравія оголосила про свою позицію щодо війни РФ проти України

Саудівська Аравія оголосила про "активний нейтралітет" щодо війни Росії проти України. Таку заяву зробив глава зовнішньополітичного відомства Королівства принц Фейсал ібн Фархан Аль Сауд після візиту українського лідера Володимира Зеленського у Джидду на саміт Ліги арабських держав, передає The Guardian.

"Саудівська Аравія заявила, що офіційно має нейтральну позицію у російсько-українському конфлікті, заявив її глава МЗС у день візиту Зеленського у Джидду на саміт Ліги арабських держав", - ідеться у повідомленні.

Видання вважає, що така позиція Ер-Ріяда може вважатися "позитивним результатом" для України, оскільки торік здавалося, що відносини Саудівської Аравії та Росії перебувають на "небувало високому рівні".

У Саудівській Аравії не пояснили, що мається на увазі під "активним нейтралітетом", проте, ймовірно, йдеться про готовність Королівства зіграти посередницьку роль між Києвом і Москвою. Принаймні, про це повідомив наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман Аль Сауд під час свого виступу на саміті Ліги арабських держав.

Нагадаємо, під час зустрічі Зеленського зі спадкоємним принцом СА президент подякував Ер-Ріяду за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Глава держави ознайомив владу Королівства з положеннями української формули миру.

Раніше Зеленський у межах виступу на саміті ЛАД заявив, що деякі арабські держави не помічають незаконної анексії українських територій РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини