16 травня 2023, 11:38

Коаліція винищувачів: Франція готова навчати українських пілотів – Макрон

Президент Франції запевнив, що навчання українських пілотів на винищувачах західного зразка може розпочатися просто зараз, але про постачання літаків поки що не йдеться.

Коаліція винищувачів: Франція готова навчати українських пілотів – Макрон

Франція готова почати навчання українських пілотів на сучасних винищувачах, що перебувають на озброєнні країн НАТО. Про це в інтерв'ю телеканалу TF1 повідомив президент Франції Еммануель Макрон, передає видання Le Monde.

"Ми відкрили двері для навчання українських пілотів разом із кількома іншими європейськими країнами, які теж готові. Я вважаю, що переговори з американцями з цього приводу ведуться", - сказав Макрон.

Він додав, що навчання може початися просто зараз. Водночас президент Франції уникнув відповіді на запитання, чи готова його країна поставити Україні сучасні винищувачі. Макрон знову повторив, що Париж не передаватиме озброєння, за допомогою якого можна вражати цілі на території Росії.

Нагадаємо, Україна створює з країнами-союзницями "коаліцію винищувачів". Саме з цим пов'язані візити до європейських країн українського лідера Володимира Зеленського.

Після того як уряд Британії передав Україні далекобійні ракети Storm Shadow, Франція також вирішила не відставати від союзників.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини