31 березня 2023, 07:51

У казахстанському Петропавловську 19 проросійських сепаратистів заявили про "незалежність" міста – кадри

У Петропавловську група сепаратистів із 19 осіб зібралася на зборах і оголосила про створення Народної ради.

У казахстанському Петропавловську 19 проросійських сепаратистів заявили про "незалежність" міста – кадри

Ще 19 березня у Петропавловську група сепаратистів із 19 осіб зібралася на зборах і оголосили про створення Народної ради. Ба більше, сепаратисти встигли ухвалити свою "декларацію, символіку та навіть проект статуту". Відомо, що місцева прокуратура вже порушила проти них кримінальну справу.

Напередодні стало відомо, що у Казахстані знову підняли голови проросійські сепаратисти з Петропавловська, які вирішили жити окремо від усієї країни, інформує "Україна 365".

Одне з місцевих видань виклало у Мережу ролик, на якому і зображений перший "з'їзд" сепаратистів 19 березня. На зборах вони вирішили оголосити про свою "незалежність" від усього Казахстану.

Джерело пише, що вдалося навіть обрати голову зборів. Того ж дня всі проголосували за декларацію, статут, символіку, печатку та форму "Народної ради".

У своїй декларації вони завили, що "народ" Петропавловська хоче жити окремо від Казахстану, бо вони "вільний народ і мають право вибору".

Головні претензії, які вони висунули до уряду Казахстану, полягають у системі освіти, медицини та продуктів харчування.

Вони виступили за повернення радянської системи освіти. Так само всі продукти у Казахстані вже не відповідають радянському ГОСТу, а колись безкоштовна медицина стала бізнесом для сучасних лікарів.

Після появи відео у Мережі на учасників зборів завели кримінальну справу. Інформацію підтвердили у прес-службі департаменту поліції Північно-Казахстанської області.

Петропавловськ розташований на півночі Казахстану та межує з РФ. У Кремлі давно ведуться розмови щодо "російської приналежності" міста.

Раніше ми повідомляли, що ще влітку 2022 року суд Казахстану відправив на 5 років за ґрати подружжя з Петропавловська, яке закликало громадськість приєднати місто до РФ.

Нагадаємо, у Казахстані у громадському транспорті місцева мешканка висловила в обличчя росіянам усе, що вона думає про Путіна та війну в Україні.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини