30 березня 2023, 15:18

Латвія готує примусове видворення росіян із країни: залишитися можна, виконавши одну умову

Обов'язковою умовою продовження ВНЖ є наявність документа, який може підтвердити знання латиської мови.

Латвія готує примусове видворення росіян із країни: залишитися можна, виконавши одну умову

Влада Латвії оголосила про плани примусового видворення з країни громадян РФ, які не складуть тест на знання латиської мови, що є обов'язковою умовою для продовження посвідки на постійне проживання у країні. Про це повідомляє видання The Moscow Times із посиланням на офіційну заяву латвійської влади.

Журналістам вдалося з'ясувати, що після ухвалення нових поправок до закону про імміграцію, раніше видані росіянам документи втратять свою чинність після 1 вересня 2023 року.

При цьому обов'язковою умовою продовження ВНЖ є наявність документа, який може підтвердити знання латиської мови. Згідно з офіційною інформацією, станом на кінець березня на складання іспиту зареєструвалися понад 8 000 громадян РФ. Кожен з них має пройти тест до кінця травня, маючи можливість повторно скласти іспит протягом двох перших місяців літа.

Решта громадян РФ мають можливість подати заявку на проходження тестування з 1 червня.

Інформаційні агентства нагадують, що після початку вторгнення російської окупаційної армії в Україну частина росіян залишила свою країну, водночас Латвія стала одним з основних напрямків втечі. Після оголошення мобілізації у РФ потік біженців прискорився.Нагадаємо, Латвія вже заявила, що не буде пускати до країни росіян, які тікають від мобілізації з російської території

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини