22 березня 2023, 20:26

Вірменія ратифікує Римський статут, що дозволяє заарештувати Путіна за ордером МКС

Незабаром відвідування Вірменії може бути небезпечним для диктатора РФ Володимира Путіна.

Вірменія ратифікує Римський статут, що дозволяє заарештувати Путіна за ордером МКС

Вірменія перебуває у процесі ратифікації Римського статуту. Цим документом вона визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, який днями виписав ордер на арешт диктатора РФ Володимира Путіна, передає Діалог.UA.

Процес ратифікації Єреван почав ще кілька місяців тому, до того як було виписано ордер. Зараз документ перебуває на узгодженні Конституційного суду Вірменії.

У разі ухвалення позитивного рішення Вірменія буде змушена визнати ордер МКС і вжити заходів щодо арешту Путіна у разі його появи на своїй території, тобто країна-союзник буде закритою для глави РФ.

У Єревані вкрай обережно відреагували на ситуацію. Спікер Національних зборів Вірменії Ален Симонян, що показово, не став категорично відкидати можливість арешту диктатора РФ.

"Давайте поки що ратифікуємо Римський статус, а потім уже вирішимо, що робити далі... На мій погляд, це (ордер - ред.) скоріше, політична та, можливо, навіть історична констатація", - сказав вірменський чиновник. При цьому він уточнив, що "не уявляє", яким чином може бути заарештований Путін у нинішній ситуації.

Останнім часом відносини РФ і Вірменії почали погіршуватися. Єреван серйозно ображений на Росію за те, що не отримав військової допомоги в останній війні за Карабах.

Варто також додати, що Путін отримав довічний ордер на арешт від МКС за свою участь у викраденні українських дітей. Це воєнний злочин, який може кваліфікуватися і як геноцид. Кілька країн уже оголосили про намір заарештувати Путіна, якщо той з'явиться на їхній території. Серед них і Німеччина.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Пашинян задумав вигнати війська Путіна з Вірменії.

Ми також писали, що Вірменія звинуватила Путіна у примусі до членства у "Союзній державі".

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини