21 березня 2023, 20:51

"Шлюб за розрахунком", – у Білому домі дали визначення відносинам Китаю та РФ

Джон Кірбі назвав відносини Росії з Китаєм співзалежними, у яких кожна зі сторін веде боротьбу за власні інтереси.

"Шлюб за розрахунком", – у Білому домі дали визначення відносинам Китаю та РФ

В адміністрації Байдена вважають, що Москва використовуватиме візит китайського лідера з метою отримання військової допомоги, необхідної для продовження агресії в Україні. З такою думкою виступив представник Ради з нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі в ефірі телеканала MSNBC.

Кірбі вважає, що у цій ситуації Путін перебуває в уразливому становищі та явно потребує отримання допомоги, яку йому може забезпечити Китай. Росія на поточний момент ризикує зіткнутися з дефіцитом боєприпасів, а також необхідного забезпечення для військових.

"Відносини Путіна та Сі можна віднести до категорії шлюбу за розрахунком, у якому Китай отримує союзника у боротьбі із Заходом, а Росія - необхідне їй постачання для продовження війни в Україні. Путін міг би вже сьогодні закінчити війну. Для цього достатньо вивести війська, але він не виявляє у цьому напрямку жодної зацікавленості, а його слова про прагнення до миру нічим не підтверджуються", - резюмував Кірбі.

Раніше повідомлялося, що Путін підтримав ідею про перехід розрахунків на юані не тільки між Китаєм і РФ, а й також із країнами в Африці та Латинській Америці.

Відомо, що Китай "заборонив" Путіну продовжувати ядерний шантаж, у зв'язку з чим Путін заявив про неприпустимість ядерної війни.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини