21 березня 2023, 08:26

Знову не обійшлося без Угорщини: ЗМІ озвучили деталі спільної заяви ЄС на ордер про арешт Путіна

Будапешт заблокував спільну заяву ЄС щодо видачі ордера на арешт президента РФ Путіна.

Знову не обійшлося без Угорщини: ЗМІ озвучили деталі спільної заяви ЄС на ордер про арешт Путіна

Напередодні Угорщина вкотре показала своє ставлення до Росії та колег по ЄС. Главі МЗС ЄС довелося виступати не від усього ЄС, а лише від свого імені щодо ордера на арешт Путіна.

Напередодні журналісти Bloomberg повідомили про те, що Угорщина заблокувала спільну заяву країн ЄС щодо міжнародного ордера на арешт Путіна.

Жозеп Боррель виступив із заявою виключно від свого імені. Очільник МЗС ЄС заявив, що Міжнародний кримінальний суд почав притягувати до відповідальності справжніх винуватців воєнних злочинів, які ті вчинили в Україні за рік війни.

Під цією заявою відмовилися підписуватися у Будапешті. МКС видав ордер на арешт як самого Путіна, так і уповноваженої з прав дитини у РФ Львової-Бєлової. Головна причина - викрадення дітей в Україні.

Київ заявив, що зараз детально вивчає 16 тисяч випадків примусової депортації у РФ неповнолітніх жителів України. На сьогодні тільки 300 із них було повернуто назад в Україну.

26 глав МЗС ЄС виступили на підтримку рішення МКС, і тільки Угорщина знову показала свою проросійську позицію.

Того самого дня постпред РФ при ООН Небензя заявив, що насправді Путін не "викрадав" дітей в Україні, а, навпаки, "рятував" їх.

Раніше опозиційні партії Угорщини закликали уряд переглянути своє ставлення до РФ після видачі міжнародного ордера на арешт Путіна.

Нагадаємо, глава правлячої партії Угорщини заявив про готовність підтримати заявку Фінляндії на членство у НАТО.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини