19 березня 2023, 20:15

США застерегли Сі Цзіньпіна від "мирних ініціатив" напередодні його візиту до Росії

У Білому домі впевнені, що перемир'я на цьому етапі зіграє на руку Кремлю, тому застерегли лідера Китаю Сі Цзіньпіна від подібних закликів.

США застерегли Сі Цзіньпіна від "мирних ініціатив" напередодні його візиту до Росії

Влада США застерегла лідера Китаю Сі Цзіньпіна від закликів до перемир'я в Україні напередодні його візиту до Москви та зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним.

Координатор зі стратегічних комунікацій у Радбезі при адміністрації президента США Джон Кірбі назвав неприйнятними заклики до припинення вогню, які можуть пролунати з вуст голови КНР під час його поїздки до Росії, передає Fox News.

За його словами, перемир'я на цьому етапі зіграє на руку Кремлю, оскільки дасть можливість росіянам відновити сили та підготуватися до нових наступальних операцій.

Кірбі нагадав: президент України Володимир Зеленський неодноразово висловлювався проти розвитку подій за таким сценарієм.

У Білому домі вкотре закликали очільника Китаю до контактів з українським лідером, щоб Пекін мав можливість безпосередньо почути позицію Києва.

Коментуючи можливість переговорів між Сі Цзіньпіном і президентом США Джо Байденом, Кірбі заявив, що такі контакти "будуть у відповідний момент". Американський лідер має намір тримати відкритими канали зв'язку з китайською стороною, додав співрозмовник.

Нагадаємо, візит голови КНР до Москви відбудеться 20-22 березня. На думку аналітиків американського Інституту вивчення війни, Сі Цзіньпін і Путін можуть обговорити схеми обходу санкцій, щоб налагодити постачання китайського устаткування та запчастин до Росії, які можуть бути використані у військових цілях.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Сі Цзіньпін не готовий озброювати Росію, але чинить опір прямому контакту із Зеленським.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини