16 березня 2023, 07:45

"Дружки Кремля", – The Economist представив топ-12 країн-союзниць Путіна

Британці склали рейтинг країн, які геополітично підтримують диктаторський режим Путіна.

"Дружки Кремля", – The Economist представив топ-12 країн-союзниць Путіна

Після 2022 року, коли Москва здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну, РФ опинилася в міжнародній ізоляції, але, на жаль, далеко не повній. Деякі країни зберегли з нею військову й економічну співпрацю.

Впливовий британський журнал The Economist представив топ-12 країн світу, які найбільше співпрацюють з агресором. Китай теж там є, але він ближче до кінця списку.

Британці створили свій список геополітичних дружків Путіна, ґрунтуючись на 11 критеріях. Лідером його стала передбачувано Білорусь, яка через свою повну залежність від Москви навіть була змушена стати співагресором у нападі на Україну. Друге далеко не почесне місце отримав ще один "васал" путінського режиму - Вірменія.

А на третьому опинився Киргизстан, який також перебуває в орбіті доволі сильного впливу Москви.

Іран, який постачає РФ дрони-камікадзе, посів 4-й рядок рейтингу. Китай опинився ближче до його кінця - на 7-му місці.

Потрапили в топ також Таджикистан, Казахстан, Сирія, Венесуела, Нікарагуа, Індія й Узбекистан. Деякі з цих країн допомагають РФ, крім іншого, обходити західні санкції.

Важливо, що у топ-10 не виявилося жодної країни Європейського союзу, незважаючи на те що Москва останні десятиліття вливала туди колосальні кошти, купуючи політиків і агентів впливу. Ці гроші виявилися викинутими на вітер.


Раніше Діалог.UA повідомляв, що настає кінець зони домінуючого геополітичного впливу РФ: Китай перехоплює ключових союзників Путіна.

Ми також писали, що США вже обговорюють із союзниками введення санкцій проти Китаю, якщо він надасть військову допомогу РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини