2 березня 2023, 07:15

Сі Цзіньпін озвучив "основну позицію" Китаю щодо війни в Україні

У Пекіні наполягають на тому, що дотримуються "послідовної та чіткої" позиції щодо війни в Україні.

Сі Цзіньпін озвучив "основну позицію" Китаю щодо війни в Україні

"Основна позиція" Китаю щодо війни в Україні ґрунтується на "сприянні миру та переговорам", Пекін закликає Москву та Київ "припинити вогонь і вирішити кризу дипломатичними методами".

Про це заявив голова КНР Сі Цзіньпін на зустрічі з невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у Пекіні, інформує CCTV.

За його словами, китайська сторона виступає за "політичну форму" закінчення війни та закликає "відмовитися від політизації світової економіки". Позицію КНР Сі Цзіньпін назвав "послідовною та чіткою".

Зазначимо, після початку війни Росії проти України Китай на різних міжнародних майданчиках неодноразово підкреслював свою "нейтральність". З Пекіну не звучало жодних заяв, які б засуджували російське вторгнення в Україну, але водночас надходили сигнали, адресовані Кремлю, щодо недозволеності використання ядерної зброї.

Минулого тижня зовнішньополітичне відомство Китаю опублікувало пропозиції щодо мирного врегулювання війни в Україні, які здебільшого були розкритиковані на Заході, оскільки у них міститься заклик до негайного припинення вогню без попереднього виведення російських військ з української території. Водночас Пекін закликає до поваги суверенітету та територіальної цілісності держав.

Нагадаємо, останнім часом у Білому домі повідомляють про наявність у американської розвідки свідчень, які вказують на те, що Китай розглядає можливість постачання зброї Росії.

У Пекіні всі звинувачення на свою адресу з цього приводу відкидають. Зі свого боку, президент України Володимир Зеленський заявив, що наразі немає фактів, які свідчили б про постачання китайського озброєння в РФ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини