1 березня 2023, 15:44

Вучич відкрито виступив проти Росії та пообіцяв посадити сербських найманців ПВК "Вагнер"

Президент Сербії, звертаючись до Росії, заявив, що "дружні країни так не чинять".

Вучич відкрито виступив проти Росії та пообіцяв посадити сербських найманців ПВК "Вагнер"

Президент Сербії Александр Вучич висунув публічні претензії Росії, коментуючи участь завербованих російською ПВК "Вагнер" сербів у війні проти України. Він заявив, що "дружні країни (мається на увазі РФ - ред.) так не чинять", і пообіцяв заарештувати сербських найманців після їхнього повернення додому.

Відповідну заяву лідер Сербії зробив в інтерв'ю виданню Politico.

Вучич визнав, що його дратує вербування сербських громадян на війну проти України.

"Їх (сербських найманців - ред.) буде заарештовано, коли вони опиняться у зоні досяжності наших органів", - підкреслив президент Сербії.

На думку видання, Вучич зайняв відкриту антивагнерівську позицію після подій 16 лютого у Белграді, коли сербські націоналісти та проросійські елементи, пов'язані з ПВК, вимагали зупинити переговори з Косово. Тоді сербський лідер назвав учасників акції "антисербами" та припустив, що вони фінансуються Москвою. Наступного дня він звернувся до Кремля та закликав припинити вербування сербів на війну проти України.

Тим часом міністр оборони Сербії Мілош Вучевич повідомив, що Белград передав Україні 3500 ракет для РСЗВ "Град". Боєприпаси прибули на українську територію транзитом через Туреччину та Словаччину.

За інформацією українських військових Telegram-каналів, передані Сербією снаряди вже у розпорядженні українських військових і використовуються на фронті. Ба більше, є ймовірність, що Белград передав модернізовані ракети з дальністю до 40 км.

Це перший випадок поставок зброї із Сербії в Україну після російського вторгнення. До цього Белград був проти надання військової допомоги Києву.

Нагадаємо, Вучич заявив, що Сербія продовжує вважати Крим і Донбас територією України та не має наміру змінювати свою позицію з цього питання.

Крім того, сербський лідер повідомив про наближення моменту, коли Белград приєднається до західних санкцій проти Росії.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини