1 березня 2023, 07:49

Казахстан й інші країни Центральної Азії не пішли на поводу у Путіна: Блінкен про свій візит до Астани

США пишаються встановленим розширеним стратегічним партнерством з Казахстаном, заявив Блінкен.

Казахстан й інші країни Центральної Азії не пішли на поводу у Путіна: Блінкен про свій візит до Астани

Напередодні Держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Астани, щоб розширити та зміцнити двосторонню співпрацю. Також у США заявили, що поважають і підтримують територіальну цілісність країни.

Учора, 28 лютого, Блінкен провів зустріч із главою МЗС Казахстану Тлеуберді, про що написав на своїй сторінці у Twitter, інформує "Україна 365".

Блінкен зізнався, що багато політиків постійно говорять про територіальну цілісність і суверенітет тієї чи іншої країни. Але у контексті останніх подій у світі зараз вони мають "реальне значення". Таким чином, Держсекретар зробив відсилання до подій в Україні.

Ще Блінкен встиг поспілкуватися з президентом Токаєвим, а також узяв участь у зустрічі з главами МЗС п'яти країн Центральної Азії.

Токаєв подякував США за позицію щодо територіальної цілісності країни. Президент Казахстану зізнався, що співпрацюватимуть з США у галузі торгівлі, інвестицій, енергетики та безпеки.

Наприкінці зустрічі Блінкен подякував главам Казахстану, Туркменістану, Узбекистану, Киргизстану та Таджикистану, що не пішли на повідку у РФ і не стали допомагати Кремлю обійти санкції з боку Заходу.

З Астани Держсекретар вилетить до Ташкенту, а потім до Індії, де й відбудеться засідання країн G20.

Раніше ми повідомляли, що через 30 років в Астані ухвалили рішення назавжди закрити своє торгове представництво у Росії.

Нагадаємо, зі слів Блінкена, навесні 2022 року США зв'язувалися з Індією та Китаєм щодо впливу на РФ стосовно можливості застосування ядерної зброї.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини