27 лютого 2023, 10:06

"Байден одного разу вийшов із себе", – у NYT розповіли про "непрості" стосунки президента США із Зеленським

Розкрилася інформація про те, що Байден думав про Зеленського рік тому та як змінилася його думка сьогодні.

"Байден одного разу вийшов із себе", – у NYT розповіли про "непрості" стосунки президента США із Зеленським

За рік повномасштабної війни Росії проти України відносини між президентами США й України стали "критично важливими" для майбутнього всього цивілізованого світу. Байден і Зеленський стали "історично дивною парою": 80-річний політик-кар'єрист і 45-річний сатирик, який раніше лише грав президента на екрані й не мав жодного стосунку до державної служби. Сьогодні вони стали потужним тандемом у протистоянні агресору РФ.

Видання The New York Times підготувало матеріал про зміну думки глави Білого дому щодо українського лідера протягом року з моменту вторгнення. Спочатку відносини між президентами не склалися.

У лютому 2022 року Байден і його оточення не до кінця вірили, що Зеленський зможе пережити "російський тиск". Лідеру України обіцяли або керівництво країною у вигнанні, або взагалі вбивство, ініційоване Кремлем. Обидва варіанти не стали дійсністю. Натомість Зеленський відмовився від пропозицій покинути Київ і "розлютився" на те, що американці "сумніваються у рішучості України".

Як наголошується у матеріалі, найбільше главі Білого дому не подобалися зростаючі апетити Києвау галузі озброєння та те, що українська сторона більше "просить, ніж дякує".

"Влітку 2022 року Байден одного разу вийшов із себе. Він зателефонував Зеленському повідомити про виділення $1 млрд. У відповідь Зеленський заявив про нові потреби України", - наводиться один із прикладів.

Через рік Байден був радий, що виявився неправий у своїй думці про українського колегу. Лідер США визнав: "Зеленський "не просто комік", він "жорсткіший, ніж будь-хто міг собі уявити".

Останні кілька місяців вивели стосунки президентів США й України на новий рівень: під час візиту Байдена до Києва 20 лютого вони були "достатньо" близькі, щоб "фамільярно" запитувати один в одного: "Як діти?"

Раніше Байден різко відреагував на план Китаю щодо завершення війни в Україні

Нагадаємо, у Варшаві Байден заявив: Київ стоїть, Київ вільний і ніколи не буде перемогою Росії.


ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини