24 лютого 2023, 07:21

ООН ухвалила безпрецедентно важливе рішення напередодні річниці початку війни в Україні

Генасамблея ООН на спеціальній сесії, присвяченій війні Росії проти України, ухвалила запропоновану Києвом резолюцію до річниці повномасштабного російського вторгнення.

ООН ухвалила безпрецедентно важливе рішення напередодні річниці початку війни в Україні

Генасамблея ООН ухвалила українську резолюцію до річниці початку війни: Росію закликають негайно зупинити бойові дії та вивести війська з України.

За українську версію документа проголосувала 141 країна (з 193). Проти висловилися тільки сім країн: сама РФ та її союзники Білорусь, Сирія, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа.

Ще 32 країни не голосували, серед них: Китай, Індія, Іран, Пакистан, Таджикистан, Узбекистан, Куба, Вірменія.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак назвав рішення ООН перемогою України та подякував усім, хто підтримав мир у нашій країні.

"Дуже вдячний усім, хто у річницю неспровокованої російської агресії виступив на боці України. Таких держав 141. Світ розуміє, на чиєму боці правда", - зазначив він.

У Верховній Раді рішення ООН назвали "безпрецедентно важливим". Європейські політики закликали РФ зупинити бойові дії та вивести свої війська з України, а також закріпили основні положення української "формули миру", запропонованої президентом Володимиром Зеленським.

"Потужний сигнал для агресора - мир за справедливість, правду та Україну", - зазначили у парламенті.

Раніше МЗС Ізраїлю висловило готовність підтримувати мирні ініціативи президента України.

А народний депутат Олексій Гончаренко розповів, чому РФ необхідно виключити з ООН.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини