2 лютого 2023, 13:59

Україна може отримати ще 100 танків: країна Європи йде на безпрецедентний крок – Bloomberg

Незабаром Україна може отримати 96 танків за допомогою спеціальної процедури, яку готують у парламенті Швейцарії.

Україна може отримати ще 100 танків: країна Європи йде на безпрецедентний крок – Bloomberg

Через вторгнення російської армії в Україну Швейцарія може піти на безпрецедентний крок і змінити формат свого нейтралітету. Зміни у законодавстві дозволять Україні не тільки отримувати швейцарські боєприпаси, а й розраховувати на майже 100 танків Leopard-2.

Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.

Йдеться про 96 танків Leopard-2, використання яких було припинено майже 10 років тому для подальшого виведення з експлуатації, пише агентство. Їх продаж потребуватиме рішення парламенту про проведення процедури виведення з експлуатації.

Проєкт, розроблений Вільною демократичною партією (FDP), передбачає видачу Німеччині, Іспанії та Данії дозволу на поставку Україні швейцарських боєприпасів і продаж Польщі, Словаччині та Чехії танків Leopard замість техніки, яку країни планують відправити Україні.

Парламент Швейцарії у четвер обговорить законопроєкт, що дає змогу постачати боєприпаси швейцарського виробництва в Україну та направити танки країнам, чий військовий потенціал знизився за рахунок передачі танків Україні. Подібні розмови були б немислимі у Швейцарії ще рік тому, до російського вторгнення в Україну.

Війна в Україні змінила підхід до обговорення формату швейцарського нейтралітету, повідомила агентству депутатка від FDP Майя Рінікер.

"Ми не можемо відмовитися від нейтралітету Швейцарії, але нам треба обговорити, які в нас є можливості для підтримки країн, що відстоюють ті самі демократичні цінності, що й Швейцарія", - сказала Рінікер.

Її пропозицію передати танки за символічний один франк за кожен було відхилено у першому читанні минулого тижня, але депутатка хоче винести її на повторний розгляд навесні.

Водночас депутат найбільшої представленої у парламенті Швейцарської народної партії Томас Ескі заявив агентству, що його партія не планує голосувати за законопроєкти про розширення військової підтримки. Однак 55% жителів країни підтримують реекспорт боєприпасів швейцарського виробництва, щоб допомогти Україні, випливає з недавнього опитування, результати якого є в розпорядженні Bloomberg.

Швейцарія відмовилася постачати зброю безпосередньо Україні відповідно до політики нейтралітету. У листопаді президент Швейцарії Іньяціо Кассіс заявив, що країна "не братиме прямо або побічно участі у військовому конфлікті". "Ні під час Першої світової війни, ні навіть під час Другої ми не експортували озброєння", - підкреслив він.

Війна в Україні вже змусила відмовитися від нейтрального статусу Фінляндію та Швецію, які навесні минулого року подали заявку на вступ до НАТО.

Повідомлялося, що країни НАТО готові почати спільні поставки танків в Україну.

Відомо про рішення Німеччини з питання зняття заборони на постачання в Україну німецьких танків Leopard.
ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини