2 лютого 2023, 09:42

ЗМІ: у США зробили заяву щодо F-16 і їх постачання Україні з боку ЄС

У Вашингтоні не заперечуватимуть, якщо їхні союзники постачатимуть Києву винищувачі F-16.

ЗМІ: у США зробили заяву щодо F-16 і їх постачання Україні з боку ЄС

Багато американських чиновників заявляють, що поставки Україні винищувачів F-16 з території США стануть складним і дорогим проектом. Краще замість цього постачати Києву системи ППО, снаряди й артилерію.

Сьогодні, 2 лютого, журналісти CNN повідомили, що у Білому домі нібито не заперечуватимуть проти поставок своїх винищувачів Україні партнерами та союзниками.

При цьому багато країн ЄС заявили про свою неготовність почати постачання Україні військової авіації.

Американські чиновники, як і західні військові експерти, заявляють, що на сьогоднішній день українські льотчики не виконують більшість повітряних місій навіть на своїх літаках, оскільки більшу небезпеку для них становлять системи ППО ЗС РФ.

Ще на самому початку війни у США заявили, що не постачатимуть Україні військову авіацію через острах ескалації відносин між РФ і НАТО. У березні 2022 року Польща готова була віддати Україні всі свої винищувачі "МіГ-29", але взамін на американські F-16. Однак у Білому домі відмовилися від цього плану.

Майже через рік ситуація у самих США щодо поставок Україні F-16 змінилася. Тепер у Вашингтоні більше турбуються не про ескалацію конфлікту, а через проблеми з логістикою та доставкою літаків в Україну. Американські чиновники не виключають можливості передачі Києву літаків, але це станеться не найближчими місяцями, а найближчими роками.

Напередодні глава Міноборони Британії дав зрозуміти, що Лондон на цьому етапі війни поки що не готовий надати Україні військову авіацію.

Раніше ми повідомляли, що найближчим часом РФ може зникнути з міжнародного ринку продажу зброї.

Нагадаємо, аналітики з ISW розкрили план Путіна щодо нового наступу в Україні та того, чому він задіяв Білорусь.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини