24 січня 2023, 13:44

Україна отримає 100 танків Leopard із 12 країн: ЗМІ США дізналися секретні подробиці

Угоди було досягнуто на саміті у п'ятницю на базі ВПС США Рамштайн у Німеччині, повідомило ABC News джерело.

Україна отримає 100 танків Leopard із 12 країн: ЗМІ США дізналися секретні подробиці

12 країн погодилися поставити Україні близько 100 танків Leopard 2, якщо уряд Німеччини дасть свою згоду, ексклюзивно повідомив ABC News високопоставлений український чиновник.

Ці угоди, за словами джерела, були досягнуті на саміті у п'ятницю на базі ВПС США Рамштайн у Німеччині, коли країни-союзники обговорювали військову підтримку України.

Польща та Фінляндія вже публічно заявили, що готові надати Україні деяку кількість своїх танків Leopard 2.

Український чиновник, обізнаний про це, сказав, що Іспанія, Нідерланди та Данія також готові надати частину своїх танків, однак згода ФРН необхідна. Як країна, де виробляється військова техніка, Німеччина має схвалити ліцензію на експорт.

Рішення Німеччини щодо дозволу на передачу Україні танків Leopard буде скоро, заявив генсек НАТО Столтенберг після зустрічі з міністром оборони Німеччини. При цьому Берлін уже отримав офіційний запит від Польщі, передає Reuters.

Заступник прем'єр-міністра, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак зробив заяву у своєму "Твіттері".

Адміністрація Байдена й інші західні уряди працюють над посиленням військового потенціалу України напередодні можливої ескалації бойових дій у найближчі тижні або місяці. Під час брифінгу минулого тижня один західний дипломат назвав це "підходящим моментом" для надання Україні нових можливостей, таких як танки.

"Союзники України мають можливість збільшити кількість і якість військового потенціалу України так, як це просто не може зробити Росія", - сказав дипломат.

В інтерв'ю, яке транслювали по німецькому телебаченню минулого четверга, за день до саміту у Рамштайні, президент України Володимир Зеленський заявив, що затримка коштує життів українських воїнів.

"Люди помирають тут щодня, - сказав він. - Простою мовою, ви можете поставити "Леопарди" чи ні?"

Однак високопоставлене українське джерело повідомило ABC News, що існує велике "розуміння", що саміт у Рамштайні відбувся на другий робочий день новопризначеного міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса.

"Зараз не час чинити тиск на новопризначеного міністра оборони. Ми повністю розуміємо (необхідність) для нього подальшого обговорення", - сказав чиновник ABC News.

Нагадаємо, у Мережі з'явилися кадри, як українські танкісти прямою наводкою знищили ворожий танк.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини