10 січня 2023, 14:09

Китай планує віддалитися від Росії та налагодити відносини із Заходом – FT

У КНР розуміють, що Росія вийде з війни з Україною "другорядною та ослабленою державою", тому готуються відмовитися від дружби з Москвою.

Китай планує віддалитися від Росії та налагодити відносини із Заходом – FT

Відносини КНР і Європи постраждали через підтримку Пекіном Росії після початку повномасштабної війни в Україні, але Китай уже усвідомив свою помилку та намагається виправити ситуацію.

Джерела розповіли, що РФ не попереджала Китай про підготовку вторгнення в Україну, пише Financial Times.

Більше того, видання стверджує, що заступника голови МЗС Китаю понизили на посаді "на два рівні старшинства" через те, що той не зміг спрогнозувати напад російських військ на сусідню Україну.

Китайська сторона низько оцінює шанси російської армії у боях із ЗСУ. Зазначається, що Росія не тільки не зможе перемогти у розв'язаній війні в Україні, а й зазнає економічного краху, перетворившись на "другорядну й ослаблену державу". Такі друзі не входять до сфери інтересів КНР.

Пекін має намір відновити дипломатичні відносини із західними країнами після періоду ізоляції, що настав через підтримку владою країни Москви після 24 лютого. Росії визначена доля ізгоя.

Раніше політолог Руслан Бортник розповів про справжню позицію Китаю щодо війни України з РФ. Усе, що ми бачимо, "китайська гра".

Нагадаємо, напередодні нового року лідери Китаю та Росії обговорили перспективи переговорів з Україною. Сі Цзіньпін озвучив підсумок.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини