24 листопада 2022, 20:37

"Було ясно, що зі мною все скінчено", – Меркель описала своє безсилля вплинути на Путіна

Меркель розповіла про відсутність у неї "політичної сили" вмовити Путіна не нападати на Україну.

"Було ясно, що зі мною все скінчено", – Меркель описала своє безсилля вплинути на Путіна

Колишня очільниця уряду ФРН Ангела Меркель, канцлерські повноваження якої було припинено 26 жовтня 2021 року, розповіла про свою поїздку до Москви у серпні того самого року та зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним. Політикиня зізнається, що на той момент у неї вже не було впливу, здатного вмовити главу Кремля не йти повномасштабною війною проти України.

Про це ексканцлерка повідомила у бесіді з Der Spiegel.

За словами Меркель, усі, включно з Путіним, прекрасно розуміли, що восени вона залишить свій пост і велику політику. Це було ключовим моментом, оскільки для російського президента важлива тільки влада.

"Відчуття було ясним: зі мною все скінчено", - так описала колишній канцлер своє безсилля вплинути на президента РФ.

Крім цього, Меркель розповіла про свою останню спробу організувати разом із президентом Франції Еммануелем Макроном окремий формат перемовин із Путіним у межах Євроради. Це було влітку 2021 року після зустрічі російського президента з господарем Білого дому Джо Байденом. На той час уже було очевидно, що Мінські угоди не працюють, констатувала політикиня.

Меркель також визнала, що її політика не мала успіхів і в інших питаннях зовнішньої сфери, пов'язаних з інтервенцією Росії в інші країни.

"Настав час нового підходу", - підкреслила ексканцлерка.

Раніше Меркель заявила, що ворожість Путіна спрямована проти західної демократичної моделі. За її словами, президент РФ ставить перед собою мету знищити Євросоюз, оскільки бачить у ньому першу сходинку до НАТО - блоку, який Москва вважає своїм основним ворогом.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини