17 жовтня 2022, 07:30

Спеціальний трибунал для Путіна: країни Балтії виступили із заявою

Естонія, Латвія та Литва закликали ЄС разом із міжнародними партнерами допомогти Києву створити спеціальний трибунал з розслідування агресії РФ проти України.

Спеціальний трибунал для Путіна: країни Балтії виступили із заявою

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви закликали допомогти Україні створити Спеціальний трибунал, який судитиме найвище керівництво РФ.

Текст спільної заяви оприлюднено на сайтах міністерств.

Дипломати нагадали міжнародній спільноті, що порядок у світі зберігається завдяки дотриманню правил, яких усі визнають. Однак безкарність за порушення може призвести до катастрофи.

"Нещодавні навмисні напади на цивільні будинки, школи й ігрові майданчики, а також громадянську інфраструктуру по всій Україні є лише останнім епізодом неспровокованої терористичної кампанії Росії проти українського народу... ЄС має діяти", - зажадали представники країн Балтії.

Вони просять партнерів зробити все для того, щоб "жахливі злочини Росії в Україні" були у центрі європейської політики.

Зокрема дипломати просять продовжити розслідування військових злочинів Кремля в Україні, щоб зібрати докази для майбутнього покарання винних.

Водночас Естонія, Латвія та Литва нагадали, що зараз не існує "міжнародного суду чи трибуналу, який міг би притягнути до відповідальності найвище політичне та військове керівництво Росії за скоєння злочину агресії проти України".

Щоб винуватцям було неможливо уникнути законного покарання, юрисдикційна лазівка має бути ліквідована. Основною відповідальністю Спеціального трибуналу вони пропонують зробити злочин агресії.

Відповідальним за трагедію в Україні буде не лише Путін, а також "натхненники, підбурювачі та посередники" цієї агресії. Йдеться про військових РФ, дипломатів і пропагандистів.

Як повідомлялося раніше, у Росії вже почали зачистку так званих "військових кореспондентів", які відкрито заявили про проблеми у російській армії та розгром окупантів на полі бою.

Першим із медійного простору зник Стрєлков-Гіркін, а потім з'ясувалося, що силовики зацікавилися діяльністю ще восьми пропагандистів, які висвітлюють війну проти України.

Стрєлкова у покарання за гостру мову вирішили відправити воювати.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Анастасия Югова

Останні новини