15 жовтня 2022, 20:11

Шольц виступив за вигідну для України реформу ЄС

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив про необхідність розширення Євросоюзу на схід.

Шольц виступив за вигідну для України реформу ЄС

Глава уряду Німеччини Олаф Шольц виступив за реформування Європейського союзу, що відповідає національним інтересам України. По-перше, канцлер запропонував розширювати ЄС, по-друге, заявив про необхідність поступового скасування принципу одностайності при ухваленні рішень усередині Союзу.

Про це керівник німецького уряду розповів на конгресі Партії європейських соціалістів, повідомляє DW.

За словами Шольца, єдиний ЄС, який у майбутньому може складатися з 36 держав і налічувати понад 500 млн вільних і рівноправних жителів, посилить свої позиції на міжнародній арені. Канцлер упевнений: розширення ЄС на схід – "безпрограшна політика для всіх".

Шольц запевнив, що ЄС дотримується слова, яке  було дано кандидатам на членство Україні, Молдові та деяким балканським країнам.

При цьому канцлер вважає, що для прийняття нових членів будуть потрібні реформи всередині самого Союзу, наприклад, скасування принципу одностайності при затвердженні питань зовнішньої та податкової політики. Глава уряду назвав ухвалення рішення більшістю перевагою, а не втратою суверенітету, якщо об'єднана Європа як геополітичне ціле є метою сьогоднішнього ЄС.

За підсумками засідання конгрес виступив за подальшу підтримку України, включаючи військову, та закликав до посилення антиросійських санкцій.

Нагадаємо, 23 червня поточного року Україна офіційно набула статусу кандидата на членство в Євросоюз. Відповідне рішення підтримали лідери всіх 27 держав ЄС. Разом з Україною аналогічний статус було надано і Молдові.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини