15 жовтня 2022, 18:49

Лукашенко відповів на запитання щодо участі Білорусі у війні проти України

Лукашенко заявив, що Білорусь "усіляко підтримує Росію у її війні проти України".

Лукашенко відповів на запитання щодо участі Білорусі у війні проти України

Самопроголошений президент Білорусі Олександра Лукашенко, який з перших днів війни надав Росії територію своєї країни для наступу російських військ на Північ України, а також для завдання російських ракетних ударів по українських містах, заявив, що участь РБ у "спецоперації" Москви полягає у тому, щоб "не дозволити Заходу атакувати РФ через білоруські землі".

Відповідну заяву він зробив у розмові з американським телеканалом NBC.

"Ми підтримуємо Росію всіляко", - наголосив глава білоруського режиму.

Водночас Лукашенко стверджує, що Білорусь "нікого не вбиває в Україні та не збирається цього робити". Навпаки, Мінськ нібито "лікує українців і надає їм притулок".

"Ми не маємо наміру туди (в Україну – ред.) втягуватися", - повідомив самоназваний президент Білорусі та запевнив, що "Москва не просить білорусів приєднуватися до війни".

Нагадаємо, у цьому ж інтерв'ю Лукашенко слідом за Путіним звинуватив президента України Володимира Зеленського "у небажанні вести переговори з РФ" і заявив, що США та Великобританія "за тиждень можуть зупинити військовий конфлікт".

Раніше Лукашенко розповів, що глава Кремля буцімто неодноразово пропонував варіанти врегулювання ситуації в Україні. Він закликав Київ і Москву повернутися за стіл переговорів і додав, що таку саму позицію поділяє президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини