24 вересня 2022, 18:07

США зробили відкрите попередження Китаю щодо війни в Україні

Вашингтон попередив Пекін про наслідки у разі підтримки Росії у війні проти України.

США зробили відкрите попередження Китаю щодо війни в Україні

Влада Сполучених Штатів вкотре надіслала прямий і чіткий сигнал керівництву Китаю щодо війни в Україні. Американська сторона попередила Пекін про наслідки у разі підтримки російської агресії проти Української держави.

З такою пересторогою виступив держсекретар США Ентоні Блінкен під час зустрічі з головою китайського зовнішньополітичного відомства Ван І на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, повідомляє прес-служба Держдепу.

Шеф американської дипломатії нагадав, що Вашингтон рішуче засуджує загарбницьку війну Росії в Україні, та застеріг КНР від будь-яких спроб допомоги Москві.

Глави зовнішньополітичних відомств також обговорили й інші питання регіонального та глобального порядку денного. Зокрема, дипломати обговорили ситуацію у Тайванській протоці. Блінкен запевнив, що США продовжують дотримуватись політики одного Китаю та виступають за збереження миру та стабільності у цьому регіоні. Мир у Тайванській протоці має величезне значення для міжнародної безпеки, наголосив держсекретар.

Нагадаємо, цього тижня Ван І заявив, що Китай, як і раніше, підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. При цьому китайський міністр запропонував Києву та Москві відновити переговорний процес щодо мирної угоди "без попередніх умов".

Раніше закордонні ЗМІ писали, що Пекін почав дистанціюватися від Росії, не бажаючи надавати їй підтримку у війні проти України. Аналітики звернули увагу на досить холодний тон спілкування між президентом РФ Володимиром Путіним і китайським лідером Сі Цзіньпіном на полях саміту ШОС у Самарканді.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини