21 вересня 2022, 08:07

У Тегерані протестувальники захопили резиденцію аятоли Алі Хаменеї – відео зіткнень і пожеж

У столиці Ірану вимагають помсти за вбивство 22-річної Масхі Аміні та відставки найвищого керівника країни Алі Хаменеї.

У Тегерані протестувальники захопили резиденцію аятоли Алі Хаменеї – відео зіткнень і пожеж

20 вересня у Тегерані почали наростати масові заворушення. Натовп протестуючих попрямував до резиденції вищого керівника Ірану Алі Хаменеї.

Серію відео з протестів опублікували у Tekegram-каналі "Україна 365".

На записах можна побачити, як учасники масових заворушень забираються на другий поверх резиденції духовного лідера. На знак протесту багато учасниць заворушень на камеру обрізають волосся. На відео мешканці столиці показали, як застосовують "коктейлі Молотова" проти правоохоронців, один із них спалахнув - протестувальники його загасили.

Протести в Ірані розпочалися після загибелі 22-річної Масхі Аміні, яка була затримана поліцією нравів ще 13 вересня. Дівчина нібито неправильно носила хіджаб. У відділенні затриману, ймовірно, били протягом кількох годин, в якийсь момент вона знепритомніла. Аміні доправили до лікарні, де вона й померла. Влада стверджує, що причиною смерті став серцевий напад, але громадськість не вірить у це.

За непідтвердженою інформацією, поліцейські стріляли у протестувальників. Так, станом на 19 вересня загинули вже п'ять протестувальників.

Нагадаємо, про те що в Ірані спалахнули масові заворушення, "Український Діалог" повідомляв ще 18 вересня. У цей час аятола Хаменеї продовжує перебувати у лікарні у тяжкому стані.

А 19 вересняув Мережі почали з'являтися відео жінок, які спалюють хіджаби, зістригають волосся та закликають до повалення Хаменеї.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Павел Приходько

Останні новини