14 вересня 2022, 16:34

Сі Цзіньпін прибув до Казахстану та насамперед надіслав чіткий сигнал Путіну

Лідер Китаю Сі Цзіньпін дав зрозуміти Кремлю, що його мріям про захоплення територій Казахстану не здійснитися.

Сі Цзіньпін прибув до Казахстану та насамперед надіслав чіткий сигнал Путіну

Глава КНР Сі Цзіньпін здійснив свій перший закордонний візит після початку пандемії. Приїхав він до Казахстану та насамперед надіслав чіткий сигнал Кремлю.

Про деталі візиту Цзіньпіна розповіли казахстанські ЗМІ, повідомляє Діалог.UA.

Лідера Китаю в аеропорту Нур-Султана зустрів особисто президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. Відразу після приїзду Цзіньпін виступив із короткою заявою. По-перше, він похвалив масштабні реформи, започатковані Токаєвим; по-друге, рішуче виступив на підтримку територіальної цілісності та суверенітету Казахстану.

Останнє, очевидно, є чітким сигналом Кремлю. Як відомо, кремлівська пропаганда та високопосадовці РФ почали публічно пред'являти казахстанцям територіальні претензії. Їхня риторика аналогічна тій, яка мала місце щодо України перед окупацією Криму та Донбасу. Цзіньпін дав чітко зрозуміти Москві, що не залишиться осторонь у разі спроби повторення кримського чи донбаського сценаріїв у Казахстані.

Можна констатувати, що Казахстан перестав бути зоною виняткових інтересів Москви. Він знайшов собі потужнішого та надійнішого союзника - Китай.

Зазначимо, що Цзіньпін вирушив із візитом до Центральної Азії на саміт Шанхайської організації співробітництва (ШОС). У рамках цієї поїздки планується його особиста зустріч із російським диктатором Володимиром Путіним в Узбекистані.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Сі Цзіньпін тримає у "заручниках" $100 млрд резервів Росії.

Ми також писали, що Сі Цзіньпін відмовився приїжджати до Москви, надіславши Путіну однозначний сигнал.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини