13 вересня 2022, 15:18

Це був лише початок – Блінкен про контрнаступ ЗСУ: США обговорюють передачу Україні літаків

Блінкен заявив, що контрнаступ ЗСУ проти ЗС РФ тільки почався, проте Україна вже досягла "значного прогресу".

Це був лише початок – Блінкен про контрнаступ ЗСУ: США обговорюють передачу Україні літаків

Контрнаступ України проти російської окупаційної армії, незважаючи на значний прогрес, лише починається. Про це повідомляють інформаційні агенції, цитуючи заяву держсекретаря США Ентоні Блінкен. На думку впливового американського чиновника, Україна планувала військову операцію та методично втілила її у життя, домігшись за підтримки США серйозних успіхів.

"Те, що вони зробили, було дуже методично сплановано", - сказав держсекретар і наголосив, що наступ ЗСУ був забезпечений значною підтримкою з боку США необхідними засобами, проте, "перш за все, це результат надзвичайної мужності та стійкості українців".

За словами Блінкена, наступ української армії має єдину та найголовнішу мету, яка полягає у поверненні всіх територій, захоплених у ході російської агресії.

При цьому він наголосив на "значному прогресі українців особливо на Північному Сході", додавши, що "це все ще перші дні".

Водночас американські ЗМІ продовжують відзначати успіхи української армії. За словами західних військових аналітиків, навіть якщо РФ стабілізує лінію фронту найближчими днями, вона опиниться у набагато гіршому становищі, ніж ще 1 вересня.

"Спираючись на місяці ретельних зусиль, Україна досягла стратегічного майстерного удару, який військові вчені вивчатимуть десятиліттями", - зазначає видання The Atlantic.

Водночас Financial Times із посиланням на власні джерела в американській адміністрації зазначає, що США разом із союзниками на тлі успіхів ЗСУ обговорюють передачу Україні нових систем ППО та доцільність надання винищувачів.

Успішний контрнаступ України на Харківщині ввів у ступор владу у Кремлі. В умовах, що склалися на фронті, російські війська, можливо, будуть змушені капітулювати й з інших захоплених ними територій, пише The Washington Post.

Ми також писали, що Стрєлков констатував повне обвалення фронту на Ізюмському напрямку.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини