13 серпня 2022, 22:04

Die Welt назвала дві країни, які можуть бути наступними жертвами Путіна

Агресивні плани Кремля не обмежуються Україною: російська політична еліта дедалі частіше говорить про "відновлення СРСР".

Die Welt назвала дві країни, які можуть бути наступними жертвами Путіна

Україна може бути не останньою жертвою агресивної політики президента РФ Володимира Путіна. Казахстан і Грузія побоюються, що їм, можливо, доведеться зіткнутися з повномасштабним вторгненням російських військ, йдеться у матеріалі видання Die Welt.

Журналісти німецької газети зазначають, що політична еліта РФ все частіше натякає на розширення агресії Москви на інші країни з метою відновлення СРСР.

Оглядачі згадують неодноразові висловлювання російського диктатора, в яких він шкодував про розпад Радянського Союзу та називав цю подію "крахом історичної Росії". За його словами, Російська держава "позбавилася того, що було створено за тисячу років".

На думку аналітиків, широкомасштабна війна Росії проти України є зайвим свідченням того, що глава Кремля мріє про відродження СРСР.

Історик Карл Шлегель закликає звернути більшу увагу на заяви заступника голови Радбезу РФ Дмитра Медведєва, який назвав радянський Казахстан "штучною державою" та стверджував, що "тільки Росія може навести там порядок". Крім того, Медведєв заявив, що Грузія може возз'єднатися з окупованими Росією Абхазією та Південною Осетією лише "у складі РФ".

Аналітики також звертають увагу на висловлювання, які звучать із вуст головних російських пропагандистів. Так, Володимир Соловйов нещодавно повідомив, що слова Путіна "ми ще навіть не починали" адресовані не лише Україні, а й іншим країнам.

У свою чергу, Ольга Скабеєва погрожувала "здатністю російської армії дійти до Варшави".

Раніше повідомлялося, що влада Казахстану прийняла рішення різко збільшити військовий бюджет республіки на тлі російської агресії в Україні. Частину коштів Нур-Султан планує витратити на безпілотники Bayraktar TB2, які збиратимуть у Казахстані на спільному з Туреччиною підприємстві.

Нагадаємо, бойовики ПВК "Вагнер" відкрито заявили про плани військової агресії щодо низки держав. Серед них був Казахстан.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини