8 серпня 2022, 08:12

У Тегерані дали офіційну відповідь на використання РФ їхнього супутника для війни в Україні

Новий іранський супутник використовуватиметься лише місцевими фахівцями та на території країни.

У Тегерані дали офіційну відповідь на використання РФ їхнього супутника для війни в Україні

У Тегерані заявили, що новий супутник, який має запустити у космос РФ з Байконура, обслуговуватиметься, керуватиметься й експлуатуватиметься виключно фахівцями з Ірану.

Таку заяву зробили у прес-службі Іранського космічного агентства після того, як американське видання The Washington Post опублікувало статтю, що РФ має намір кілька місяців задіяти супутник у своїх військових цілях проти України.

Учора, 7 серпня, у Тегерані наголосили, що супутник "Хайям" був створений РФ спеціально для Ірану. У п'ятницю з'явилася інформація, що 9 серпня його буде запущено у космос із Байконура. Проте контроль та експлуатація за ним повністю у руках іранських експертів і фахівців. Більше того, супутник поки перебуватиме виключно над територією Ірану.

Обмін інформацією між землею та супутником здійснюватиметься через спеціальну систему шифрування, яку не може отримати інша країна.

В агентстві заявили, що новий супутник не використовуватиметься у військових цілях іншими державами.

Відомо, що у вівторок супутник має вивести на орбіту російська ракета "Союз".

Ще у п'ятницю, 5 серпня, видання The Washington Post опублікувало статтю, що новий супутник буде задіяний РФ для військових цілей в Україні. Нібито Тегеран дав добро на два місяці експлуатації супутника представниками РФ. Більше того, на супутнику нібито встановлено нову систему "Канопус-V" із камерою високої роздільної здатності.

Напередодні з Ірану прийшла ще одна приємна новина. Один із офіційних представників ЄС нібито підтвердив відродження проекту з ядерної угоди з Тегераном. Насправді це означає лише одне: Іран пішов на військове співробітництво з РФ. В іншому випадку ЄС не укладав би таких договорів із Тегераном.

Раніше військовий експерт Лузін заявив, що всі іранські безпілотники збираються з неякісних китайських деталей, а отже вони не настільки хороші, як західні.

Нагадаємо, на початку серпня представники Інституту вивчення війни заявили, що з Ірану до РФ вирушила перша партія ударних безпілотників, які Росія планує використати у війні проти України.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини