1 серпня 2022, 09:26

Війна на Балканах відкладається: у Косові озвучили нове рішення

Загострений конфлікт на Балканах є лише черговим серед напруг між Сербією та Косово, вважають експерти.

Війна на Балканах відкладається: у Косові озвучили нове рішення

Косово сьогодні відклало заборону на сербські документи на строк до 1 вересня поточного року. Різке загострення у регіоні також різко пішло на спад. Таким чином, на місяць відстрочено скандальне рішення, через яке почав набирати обертів конфлікт. Там чекають, коли розберуть барикади.

"Уряд Республіки Косово рішуче засуджує сьогоднішнє блокування доріг на півночі Косова та стрілянину там озброєних людей по поліції", - наводить цитату заяви влади портал Kosovo-online.

Минулого вечора не стихали звуки стрілянини у Косові. Було незрозуміло, хто куди стріляв.

Вночі у Генштабі сербської армії відбувалися переговори з командуванням контингенту KFOR. Міжнародні сили безпеки у Косові під керівництвом Північноатлантичного альянсу були приведені у повну боєздатність. Як повідомила місцева преса з посиланням на прес-реліз НАТО, "KFOR готові втрутитися, якщо стабільність Косова опиниться під загрозою". Багато хто чекав на початок бойових дій на Балканах.

З огляду на нове оголошене рішення Косова на відстрочку за документами, війна на Балканах також відкладається.

Верховний представник ЄС Жозеф Боррель передав, що у Євросоюзі привітали це рішення Косово. Там тепер очікують, що косовські серби розблокують дороги.

Продовження тимчасово згаслих зіткнень, найімовірніше, знову набере обертів 31 серпня.

Раніше президент Вучич звинуватив армію Косова у намірі "почати опівночі операцію проти сербів". Сербія стягнула на кордон бойову авіацію.

Повідомлялося, що Росія використовує Сербію, підштовхуючи до конфлікту з Косово.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини