21 липня 2022, 17:24

Лукашенко озвучив "головну вимогу" Росії до України

Лідер білоруського режиму закликає Україну сісти за стіл переговорів із Росією.

Лукашенко озвучив "головну вимогу" Росії до України

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко закликає Київ сісти за стіл переговорів з Москвою та стверджує: "головною вимогою Кремля є "надання гарантій, що Росії ніколи не загрожуватимуть з території України".

Таку заяву лідер білоруського режиму зробив в інтерв'ю AFP.

"Це головне. А денацифікація та інше - це філософія", - повідомив Лукашенко, додавши, що Росія "ніколи не відступиться від цього".

За словами Лукашенка, ці гарантії Москві мають надати США та НАТО, тоді Росія нібито дасть гарантії безпеки Україні.

Відповідаючи на запитання журналіста, що робити з окупованими Росією після 24 лютого територіями України, нелегітимний глава Білорусі заявив, що "це вже не обговорюється".

"Про це можна було говорити у лютому - березні місяці", - додав він, давши зрозуміти, що Росія не збирається йти із захоплених територій.

Лукашенко повторив кремлівські наративи про нібито "утиск російської мови в Україні" та заявив, що це "змусило Росію поставити Київ на місце".

Коментуючи бажання Путіна створити щось на кшталт СРСР 2.0, глава білоруського режиму запевняв, що господар Кремля нібито ніколи не виношував такі плани, навпаки, це він, Лукашенко, мріяв створити якусь слов'янську державу.

Нагадаємо, Лукашенко, вітаючи США з Днем незалежності, запропонував Вашингтону забути про розбіжності та закликав об'єднати зусилля для виходу із нинішньої кризи.

Раніше Лукашенко наказав білоруській армії "взяти на приціл" супротивників Білорусі та розповів про спробу ЗСУ "завдати удару по об'єктах на білоруській території".

У свою чергу, в Офісі президента України впевнені: Кремль прагне втягнути Мінськ у війну, щоб утилізувати ЗС Білорусі та послабити режим Лукашенка.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини