17 червня 2022, 09:11

Ставка на ЄС: Макрон і Шольц висловилися про результати візиту до Києва

Макрон після візиту до Києва заявив, що Україна може розраховувати на підтримку Франції.

Ставка на ЄС: Макрон і Шольц висловилися про результати візиту до Києва

Учора, 16 червня, Київ із робочим візитом відвідали лідери одразу чотирьох країн: Франції, Німеччини, Італії та Румунії. Вони побували в Ірпені, а згодом поспілкувалися з главою України.

Президент Франції Макрон на своїй сторінці у Twitter опублікувавши пост українською мовою.

Своє повідомлення він розпочав рядками з Гімну України. Також він заявив, що для досягнення перемоги у війні проти РФ Франція готова надати гуманітарну, економічну та військову підтримку.

Також Макрон заявив, що його країна готова підтримати Україну у її прагненні до членства у ЄС.

Вже незабаром Єврокомісія має призначити дату зустрічі, де обговорюватимуться Україна, Молдова та Грузія як нові члени ЄС. За словами голови Франції, лідери ЄС мають показати свою єдність щодо майбутнього України.

При цьому вже найближчим часом ЄС має розробити з Україною відповіді на тісне співробітництво у рамках енергетичної безпеки.

Макрон закликав РФ відповісти перед міжнародним судом за її злочини на території України. Голова Франції нагадав, що українським правоохоронцям допомагають збирати докази колеги з Франції.

Згадав Макрон і невирішене питання щодо експорту українського зерна. Він закликав Москву дати добро на організацію вивезення зерна під егідою ООН.

Дав свій коментар на питання членства в ЄС і канцлер Німеччини Олаф Шольц. За його словами, якщо Україна набуде такого статусу, то далі вже все залежатиме виключно від самого Києва.

Тільки від України залежатиме питання, коли вона зможе бути повноправним членом Євросоюзу. Набути статусу — це ще не стати повноправним членом ЄС, зауважив Шольц. Києву доведеться провести серйозні реформи, щоб перемогти корупцію та довести верховенство права.

Згадав канцлер Німеччини й балканські країни, які аналогічний статус отримали 10 років тому і зараз настав час "серйозних кроків".

ЗМІ повідомляють, що вже сьогодні ЄК озвучить своє рішення щодо України, Молдови та Грузії, а саме голосування відбудеться 23-24 червня 2022 року.

Раніше ми повідомляли, що у Кремлі відреагували на візит до Києва лідерів чотирьох європейських країн, А Медведєв не зміг стриматись і вкотре образив європейських лідерів.

Нагадаємо, у Мережі з'явилися перші результати зустрічі Зеленського з Макроном, Драгі, Шольцем і Клаусом.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!


Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини