13 червня 2022, 11:09

ЗМІ озвучили дату прибуття до Києва Шольца, Макрона та Драгі

16 червня до Києва можуть прибути лідери Німеччини, Франції та Італії Олаф Шольц, Еммануель Макрон і Маріо Драгі.

ЗМІ озвучили дату прибуття до Києва Шольца, Макрона та Драгі

Лідери Німеччини, Франції та Італії можуть відвідати з робочим візитом Київ уже цього тижня у четвер. 26 червня має стартувати саміт G7, після – саміт ЄС і НАТО.

Сьогодні, 13 червня, журналісти видання La Stampa стверджують, що вже 16 червня столицю України можуть відвідати канцлер Німеччини, президент Франції та прем'єр-міністр Італії.

Джерело зупинилося на цій даті, оскільки далі, наприкінці червня, має відбутися саміт G7, а відразу ж після нього – ЄС і НАТО.

Журналісти пишуть, що головна мета візиту політиків – демонстрація повної "підтримки та захисту" трьох найбільших у ЄС країн.

Німецькі видання повідомляли, що Олаф Шольц планував приїхати сам, але його умовив Макрон їхати разом із ним після проведення у Франції парламентських виборів.

Також канцлер ФРН неодноразово говорив про те, що планує відвідати Київ лише тоді, коли він матиме конкретну нагоду, а не щоб просто "відзначитися" візитом у Києві для ЗМІ.

Німецькі ЗМІ не сумніваються, що у Києві Шольц озвучить кроки щодо постачання важкого озброєння для України.

Макрон планував відвідати Київ на зворотному шляху після Румунії. Там він планує поспілкуватися із французькими солдатами, які беруть участь в операції "Егль".

Мета візиту Драги поки що не зрозуміла. Не виключено, що лідери Франції та Німеччини вирішили відвідати Україну після критики на їхню адресу з боку президента Польщі, оскільки Анджей Дуда неодноразово критикував Макрона та Шольца за часті дзвінки Путіну, які хочуть "зберегти йому обличчя".

Німецьке видання Bild am Sonntag повідомило, що ідея взяти із собою прем'єр-міністра Італії належить французькій стороні. При цьому журналісти заявляють, що дата візиту лідерів трьох країн припадає на небезпечний час, коли на Донбасі російські війська вестимуть бої за вихід на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Раніше журналіст Іван Яковіна запевняв, що Шольц летить до Києва, щоб говорити про постачання важкого озброєння або членство України в ЄС.

Нагадаємо, у МЗС Чехії вказали на головну помилку Макрона, який закликає Київ "зберегти обличчя" Путіну.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини