8 червня 2022, 13:51

Лавров забарився на питанні про те, що з вкраденого в Україні РФ вже вдалося реалізувати

Лавров не одразу зміг відповісти на запитання українського журналіста про те, що вже зі вкраденого в Україні Росії вдалося продати.

Лавров забарився на питанні про те, що з вкраденого в Україні РФ вже вдалося реалізувати

Сьогодні, 8 червня, глави МЗС Туреччини та РФ проводили зустріч, на якій було обговорено питання розмінування портів в Україні для можливості вивезення морем зерна.

Після переговорів з Мевлютом Чавушоглу глава МЗС РФ заявив, що Кремль нібито готовий розмінувати українські порти або провести через них кораблі, завантажені зерном, інформує Telegram-канал "Ви слухали маяк".

Лавров заявив, що з боку Москви ніколи не було проблем, щоби розблокувати кораблі з українським зерном. Він заявив, що нібито Київ тільки зараз дав згоду вирішити цю проблему шляхом розмінування або проходу через мінні поля кораблів із зерном.

Далі Лавров заявив, що з боку РФ не буде жодної перешкоди для кораблів, які будуть навантажені зерном. Більше того, РФ не збирається скористатися цією ситуацією у військовому плані. Глава МЗС РФ заявив, що гарантії надає сам Путін.

Під час брифінгу один із журналістів (можливо, з України) поставив питання щодо того, що РФ уже встигла реалізувати зі вкраденого в Україні, крім зерна. Лавров вдав, що не почув питання, а потім, намагаючись сильно не нервувати, почав давати відповідь, підбираючи слова.

Він заявив, що це українська сторона постійно думає про те, щоб десь у когось щось поцупити. Росія ж виконує свою головну мету – "звільнити Донбас від неонацистського керівництва України".

Далі він сказав, що РФ нібито ніколи не перешкоджала кораблям, які із зерном йдуть через Чорне море. А насамкінець спробував принизити президента України, заявивши, що чекає команди від Зеленського, якщо він "ще кимось командує".

7 травня у Києві заявили, що ще немає певних домовленостей між Україною, Туреччиною та РФ щодо розблокування портів для вивезення зерна.

Насправді РФ ще до війни замінувала, а після цього заблокувала всі українські порти, не даючи можливості кораблям вийти у море.

Раніше американські ЗМІ заявили, що Вашингтон не зніматиме санкції з РФ і Білорусі в обмін на розблокування портів для вивезення з України зерна.

Нагадаємо, через те, що відразу три країни ЄС закрили небо для літака з Лавровим, останній прийняв рішення не летіти до Сербії.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини