7 червня 2022, 07:41

"Простіше піти, ніж вислуховувати правду", – Шарль Мішель про вчинок посла РФ під час Ради Безпеки ООН

Глава Євроради звинуватив Росію у продовольчій кризі у світі, а реакція посла викликала обурення.

"Простіше піти, ніж вислуховувати правду", – Шарль Мішель про вчинок посла РФ під час Ради Безпеки ООН

Постпред РФ у Раді Безпеки ООН В. Небензя вийшов із зали під час промови голови ЄС Шарля Мішеля, який закликав Росію до чесності та відкритої гри.

"Кремль використовує продовольство як потужний інструмент впливу на країни, що розвиваються. Наслідки війни РФ і України відчуває на собі весь світ. Очевидне неконтрольоване зростання цін на продукти провокує зубожіння населення та дестабілізацію у регіонах. Війна – причина грандіозної продовольчої кризи. Відповідальність за неї лежить виключно на Росії, яка намагається стати на шлях брехні та дезінформації", - заявив Шарль Мішель.

Глава Єврокомісії звернув увагу, що військова агресія Росії не дозволяє не лише вивозити, а й засівати поля. Крім того, ведеться вивіз зернових із окупованих територій. РФ веде себе підло та боягузливо, при цьому прикривається пропагандою.

Для запобігання претензіям щодо запровадження санкцій Шарль Мішель наголосив на тому, що ЄС не вводив санкції проти аграріїв, а також обмежив транспортне сполучення лише всередині країн Євросоюзу. При цьому Росія може безперешкодно возити продукти харчування у країни, що розвиваються.

Небензя у зв'язку з цим вважав за необхідне залишити зал засідання.

"Легше покинути залу, ніж слухати правду", - Шарль Мішель прокоментував дії російського посла.

Раніше Небензя на засіданні Ради Безпеки ООН заявив про те, що конфлікт в Україні буде далеким від завершення, поки країни Заходу надаватиму Києву військову, політичну, фінансову підтримку.

Коментуючи ситуацію у Бучі, Небензя допустив "застереження за Фрейдом", вказавши на те, що до приходу російських солдатів у Бучі не було трупів.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Ольга Пилипенко

Останні новини