25 травня 2022, 10:22

Блокування експорту зерна з України: у КНР зробили заяву

У КНР закликають зробити "зелений коридор" для вивезення з територій України та РФ зерна.

Блокування експорту зерна з України: у КНР зробили заяву

Вчора, 24 травня, глава МЗС КНР Ван І провів відеозустріч із колегою з Німеччини Анналеною Бербок. Нинішнього року виповнюється 50 років від дня встановлення дипломатичних відносин між країнами. Під час розмови було приділено увагу ситуації із зерном.

У Китаї заявили, що готові підтримати зв'язок і поспілкуватися з усіма сторонами, які готові надати "зелений коридор" для українського та російського зерна, інформує сайт МЗС КНР.

Ван І побічно, але визнав, що головна причина із зерном пов'язана не з санкціями проти РФ із боку Заходу. Головна причина – війна РФ в Україні.

У КНР закликали обидві сторони сісти за стіл переговорів. При цьому Ван І готовий поспілкуватися з усіма зацікавленими сторонами, щоби дати добро на вивіз з України та РФ зерна.

У Єврокомісії заявили, що через війну та блокування морських шляхів з України неможливо вивезти близько 20 млн тонн зерна. Україна могла б отримати у скарбницю близько 7-10 млрд доларів за його продаж.

До початку війни Україна 90% свого зерна експортувала саме морським шляхом. Через війну в Україні лише у березні 2022 року світові ціни на бобові та кукурудзу зросли до рекордних показників. Україна є четвертою країною у світі з експорту кукурудзи та п'ятою з експорту зерна.

Раніше журналісти CNN виклали у Мережу нові супутникові знімки, які доводять, що РФ продовжує красти в Україні зерно.

Нагадаємо, на тлі війни РФ в Україні та санкцій з боку Заходу КНР прийняла рішення призупинити наукову співпрацю, припинити постачання деяких видів електроніки та призупинити низку платіжних послуг.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!! Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини