18 травня 2022, 11:20

У Туреччині поставили умови для схвалення членства Фінляндії та Швеції у НАТО

Швеція та Фінляндія у середу, 18 травня, спільно подадуть заявку на приєднання до НАТО.

У Туреччині поставили умови для схвалення членства Фінляндії та Швеції у НАТО

Рішучий намір Стокгольма та Гельсінкі зробити свої країни членами Північноатлантичного альянсу не залишився поза увагою країни-агресора РФ. Глава МЗС Сергій Лавров заявив, що "це нічого не змінить". Крім того, дружня Росії Туреччина виступила затятим противником розширення Військового блоку приєднанням до нього Фінляндії та Швеції.

Обидві держави провели всі необхідні процедури та готові до безпосередньої подачі заявки. Напередодні шведський прем'єр-міністр Магдалена Андерссон сказала, що Швеція та Фінляндія вирішили "йти пліч-о-пліч" на шляху вступу до міжнародної організації

В Анкарі вже заявляли, що не схвалять цю ініціативу. "Ми не можемо сказати "так" тим, хто запроваджує санкції проти Туреччини, щоб вони приєдналися до НАТО, яка є організацією з безпеки", - сказав президент Туреччини Раджеп Ердоган.

Надалі агентство Bloomberg написало, що троє високопоставлених турецьких чиновників на умовах анонімності повідомили про вимоги Анкари до Стокгольма та Гельсінкі.

По-перше, Швеція та Фінляндія мають публічно засудити та визнати терористичною "Робітничу партію Курдистану" (РПК) не тільки у Туреччині, а й її відгалуження у Сирії та інших країнах.

Другим пунктом є зняття обмеження на експорт зброї, запровадженої проти Туреччини у 2009 році.

Також Туреччина сподівається повернутися до угоди з США щодо закупівлі винищувачів F-35, участь у якій їй заборонили після того, як Анкара купила у Росії системи ПРО "С-400".

За виконання цих умов Туреччина не голосуватиме проти вступу двох країн до Альянсу.

Повідомлялося, що загрози Росії "заморозити" Фінляндію відключенням газу, якщо остання приєднається до НАТО, розбилися об сувору реальність.

Раніше глава Роскосмосу Дмитро Рогозін натякнув, що РФ може застосувати ракетний комплекс "Сармат" проти Фінляндії та Швеції.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!!

Автор: Марина Журавлева

Останні новини