7 квітня 2022, 17:17

Прискорена передача зброї: сенат США схвалив законопроєкт про ленд-ліз для України

Ленд-ліз для України – перша подібна державна програма США з часів Другої світової війни.

Прискорена передача зброї: сенат США схвалив законопроєкт про ленд-ліз для України

Американські сенатори підтримали законопроєкт про ленд-ліз для України, який відкриває можливості надання зброї українській державі за прискореною та спрощеною процедурою.

Документ опубліковано на сайті законодавчого органу США.

Законопроєкт наділяє господаря Білого дому Джо Байдена додатковими повноваженнями, що дають змогу скоротити бюрократичні процедури при передачі озброєння та товарів військового призначення Україні.

Окрім цього, українська сторона зможе отримувати американське військове спорядження з відстрочкою оплати. Програма ленд-лізу діятиме до повного припинення війни в Україні. Йдеться не лише про класичні бойові дії, а й атаки у кіберпросторі.

Після схвалення у сенаті документ має затвердити палата представників. Якщо це буде зроблено, законопроєкт направлять на підпис президенту США.

Ленд-ліз для України – перша подібна державна програма США з часів Другої світової війни. Аналогічний закон діяв з 1941 по 1945 рік і був спрямований на допомогу союзникам у війні з нацистською Німеччиною. Учасники антигітлерівської коаліції отримали від США матеріали на загальну суму понад 50 мільярдів доларів.

Нагадаємо, напередодні у США повідомили про відправку в Україну сотні дронів-камікадзе. Зазначене озброєння призначене для ураження живої сили та військової техніки супротивника.

Своєю чергою Естонія передала Україні протитанкові ракети, гаубиці та гранатомети, а Чехія направила до нашої країни десятки танків і БМП радянського виробництва.

Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал https://t.me/Dialog_Ukraine

Автор: Артем Малиновский

Останні новини