31 березня 2022, 10:41

Вперше за 19 років Японія різко змінила риторику щодо Курил і РФ

Японія вкотре нагадала РФ, що та незаконно окупувала Південні Курили.

Вперше за 19 років Японія різко змінила риторику щодо Курил і РФ

На тлі війни в Україні уряд Японії, вкотре виступаючи з доповіддю щодо Курил, підкреслив, що Москва незаконно окупувала японську територію.

Сьогодні, 31 березня, журналісти Kyodo News опублікували щорічний звіт уряду щодо ситуації з Курилами. У Токіо вперше з 2003 року знову заявили, що Росія окупувала чужу територію.

15 серпня 1945 року СРСР окупував острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї. Цей факт і не дозволив Москві та Токіо підписати мирний договір.

У своїй доповіді уряд Японії підкреслив, що Північна територія Японії, яку у РФ називають Південними Курилами, є невіддільною частиною країни.

У Токіо заявили, що РФ знову і знову порушує міжнародне право. У Японії закликали вивести російські війська з України.

За часів прем'єрства Сіндзо Абе Японія намагалася укласти з РФ мирний договір. У Токіо дуже сподівалися, що Москва поверне захоплені у 1945 році чужі території.

Абе понад 20 разів проводив зустріч із Путіним щодо ситуації з Курилами, проте глава РФ був неприступним.

У 1956 Токіо та Москва підписали заяву між країнами про відновлення дипломатичних відносин. СРСР зобов'язався віддати Японії Шикотан і Хабомаї відразу після підписання мирного договору, проте документ досі не підписано.

Раніше ми повідомляли, 28 лютого японський уряд вперше після довгих років заявив, що РФ окупувала територію Південних Курил.

Нагадаємо, Японія ввела санкції проти РФ на придбання засобів розкоші, до яких віднесли люксові машини, ювелірні вироби та витвори мистецтв.


Редакція наперед вдячна за будь-яку фінансову допомогу!

Слава Україні! Разом ми – СИЛА!

Патреон – https://www.patreon.com/Ukraine365

Paypal – [email protected]

Карта банку – 5168742727446407 (гривня)

Не пропустіть важливу інформацію!

Підпишіться на наш Телеграм-канал https://t.me/Dialog_Ukraine

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини