21 березня 2022, 10:29

Посол США при ООН розкрила плани Байдена щодо відправлення миротворців до України

Польська сторона на екстреному саміті НАТО та зустрічі у Європейській раді має намір надати своє бачення та план миротворчої місії на українській території.

Посол США при ООН розкрила плани Байдена щодо відправлення миротворців до України

До обговорення цього питання підключиться президент Сполучених Штатів Джо Байден.

Про деталі поїздки та майбутнього саміту розповіла посол США в ООН Лінда Томас-Грінфлід.

Вона передала позицію Білого дому про те, що США не збираються спрямовувати своїх військових до України, де Путін розв'язав повномасштабну кровопролитну війну.

Водночас у разі загрози або атаки на якусь країну з-поміж членів Північноатлантичного альянсу американці підтримають своїх союзників по Блоку.

Томас-Грінфілд зазначила, що не знає, як НАТО відреагує на пропозицію Варшави щодо миротворців, але американська сторона своїх представників перекидати в Україну у найближчому майбутньому не має наміру, такою є позиція самого Байдена.

"Інші країни НАТО можуть вирішити, що вони хочуть ввести війська на територію України. Це буде рішення, яке вони мають прийняти", – наголосила американський посол.

Раніше ВМС РФ замінували морські шляхи від протоки Босфор в Одесу, наразивши на серйозну небезпеку судна у Чорному морі. Акваторія потребує екстреного введення місії НАТО.

Як писав Діалог.UA, лідер Китаю Сі Цзіньпін під час розмови розповів Байдену про свою позицію щодо війни в Україні.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини