19 березня 2022, 15:47

Лукашенко про план Путіна: пропонує Україні стати такою як Білорусь

За словами глави білоруського режиму, Україна "не повинна мати ядерної зброї та не повинна загрожувати Росії".

Лукашенко про план Путіна: пропонує Україні стати такою як Білорусь

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів про плани глави Кремля щодо України. Він заявив, що президент країни-агресора пропонує українській державі стати такою як Білорусь, але "з певними нюансами".

Про це він розповів в інтерв'ю японському телеканалу TBS.

За словами глави білоруського режиму, цей план передбачає відсутність ядерної зброї в Україні. Далі Лукашенко повторив кремлівські наративи, заявивши, що Україна "не повинна загрожувати Росії та не повинна забороняти своїм громадянам розмовляти російською мовою".

Лукашенко також повідомив, що нібито немає причин сумніватися у стані здоров'я Путіна, оскільки той "живіший за всіх живих і перебуває у хорошій формі".

На його думку, війна в Україні може зупинитися у разі відповідної домовленості між Києвом і Москвою, а також якщо "президент США Джо Байден зателефонує українському лідеру Володимиру Зеленському".

Нагадаємо, у цьому ж інтерв'ю Лукашенко пригрозив Зеленському "актом капітуляції", якщо той не прийме запропонований Путіним договір. Він заявив, що глава Кремля пропонує Києву "прийнятний варіант мирної угоди". Крім цього, Лукашенко висловив впевненість, що Білорусь не братиме участі у війні проти України, але заявив про готовність відповісти "у разі агресії".

Зазначимо, що російські війська активно використовують територію Білорусі для запуску ракет по Україні. У Генштабі ЗСУ наголошують, що зберігається небезпека введення білоруських військ на українську територію.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини