18 березня 2022, 10:29

В Ердогана озвучили головні вимоги Путіна до України

Нейтралітет і відмова України від курсу у НАТО: такі вимоги озвучив Путін під час телефонної розмови з Ердоганом.

В Ердогана озвучили головні вимоги Путіна до України

Вчора, 17 березня, глава РФ провів телефонну розмову з турецьким колегою. Путін вкотре наголосив, що чекає від України відмови від НАТО та дотримання повного нейтралітету.

Суть телефонної розмови журналістам BBC передав радник і представник президента Туреччини Ібрагім Калин.

За його словами, відмова від НАТО та нейтралітет – це пункт №1 з боку РФ щодо України. Також Путін вимагає від Києва "роззброєння", "захисту російськомовного населення" країни та проведення "денацифікації".

При цьому було порушено тему Донбасу та Криму. У Путіна висунули ідею про певний статус для цих регіонів, проте деталі озвучувати Калин не став.

Джерело також повідомляє, що фінальний раунд переговорів проходитиме на рівні президентів РФ та України.

Нещодавно журналісти Financial Times виклали у Мережу нібито проєкт договору, який вимагає від України відмову від НАТО. При цьому РФ зобов'язується вивести війська з її території. В Офісі президента України заявили, що такий проєкт документу було розроблено РФ і він не відображає позицію Києва. Водночас Михайло Подоляк дав зрозуміти, що Україна розчарувалася у НАТО та не виключено, що створить новий альянс, куди увійдуть держави з ядерною зброєю. В Офісі президента України повідомили, що на погодження всіх спірних моментів може піти від кількох днів до 1,5 тижнів. Також було озвучено рішення провести переговори на рівні Зеленського та Путіна.

У МЗС України не відкидають, що Анкара може у майбутньому стати гарантом безпеки для України.

Раніше ми повідомляли, що 16 березня Путін озвучив нову мету, яку мала РФ, коли напала на Україну 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо, на думку Гончарука, Кремль пішов на переговори з Україною не заради припинення війни, а щоб на цьому фоні могла стабілізуватися економіка.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини