19 лютого 2022, 16:18

Китай став на бік України на тлі загрози російського вторгнення

МЗС Китаю закликало поважати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.

Китай став на бік України на тлі загрози російського вторгнення

Влада Китаю стала на бік Києва на тлі загрози військового вторгнення Росії в Україну. Голова китайського зовнішньополітичного відомства Ван І, говорячи на Мюнхенській конференції з безпеки, виступив на підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

Коментуючи українське питання, міністр заявив, що кожна сторона у ситуації навколо України має право озвучувати свою стурбованість, але при цьому наголосив на необхідності поважати суверенітет будь-якої держави. За словами голови МЗС КНР, Україна не є винятком у цьому питанні.

Міністр зазначив, що повага до перерахованих принципів – основа міждержавних відносин. Влада Китаю має намір і надалі дотримуватися такої позиції.

На думку керівника китайської дипломатії, врегулювання конфлікту в Україні має відбуватися у рамках Мінських угод. Він додав, що РФ, США та Європа офіційно підтримують цей документ, і запропонував сторонам повернутися за стіл переговорів, щоб розробити "дорожню карту" виконання домовленостей.

"Саме на цьому необхідно зосередитися сторонам, а не сіяти паніку", – заявив Ван І.

Він закликав усі держави взяти на себе відповідальність і зробити все необхідне для деескалації ситуації.

Голова МЗС Китаю вважає, що Україна має виступати у ролі "мосту між Заходом і Сходом, а не бути лінією фронту".

Раніше у Китаї спростували інформацію про те, що глава КНР Сі Цзіньпін просив президента Росії Володимира Путіна не здійснювати напад на Україну під час Олімпійських ігор у Пекіні, щоб не псувати свято китайській стороні. У Пекіні заявили, що виступають за врегулювання ситуації в Україні політико-дипломатичним шляхом.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини