13 лютого 2022, 18:42

У Білому домі висловилися про дату вторгнення Росії в Україну

У США вважають, що "вікно" для можливого нападу Росії на Україну включає період до завершення Олімпіади у Пекіні.

У Білому домі висловилися про дату вторгнення Росії в Україну

Влада США вважає, що наступальна операція військ РФ проти України може розпочатися будь-якої миті у найближчому майбутньому, проте конкретну дату у Білому домі назвати не можуть.

Відповідну заяву зробив помічник американського лідера з питань національної безпеки Джейк Салліван, відповідаючи на запитання телеканалу CNN.

Чиновника попросили прокоментувати інформацію, що з'явилася в американських ЗМІ, про те, що Росія планує розпочати вторгнення в Україну 16 лютого.

За словами Саллівана, передбачити точний день початку бойових дій з боку Москви неможливо, але у США вважають, що вікно для потенційної наступальної операції включає період до закінчення Олімпійських ігор у Пекіні, які триватимуть до 20 лютого. Водночас у Вашингтоні не виключають, що вторгнення може бути здійснене і після цієї дати.

Москва також може відмовитися від військової агресії проти України й обрати дипломатичний шлях вирішення конфлікту, але скупчення російських військ поблизу українських кордонів свідчить про те, що військові дії можуть розпочатися найближчим часом, зазначив радник президента США.

Раніше США прийняли рішення про евакуацію своїх дипломатів з України. Держсекретар Ентоні Блінкен, пояснюючи такий крок, повідомив про "досить високий" ризик російського вторгнення.

Тим часом джерела CNN у Пентагоні зазначали: влада США спеціально створює тривожний фон навколо України для стримування агресії Кремля.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини