11 лютого 2022, 10:21

У США зробили заяву щодо "допінгу Валієвої", згадавши "закон Родченкова"

У США хочуть притягнути Росію до відповідальності за "законом Родченкова" за ситуацію з допінгом у фігуристки Валієвої.

У США зробили заяву щодо "допінгу Валієвої", згадавши "закон Родченкова"

7 лютого у Пекіні збірна Росії з фігурного катання взяла "золото". Проте нагородження досі не відбулося. За деякими даними, у фігуристки Валієвої ще до Олімпіади в аналізах було виявлено допінг-препарати.

Напередодні голова антидопінгової служби США Тревіс Тайгарт заявив про готовність притягнути до відповідальності Росію за справу про допінг Валієвої. При цьому він послався на "закон Родченкова", інформує Reuters.

Тим часом у самій Росії не сумніваються у чесності своєї спортсменки. У Федерації фігурного катання РФ заявили, що до рішення Спортивного арбітражного суду Валієва є повноцінною учасницею ОІ у Пекіні.

Інтереси російської фігуристки у Лозанні представлятиме юридична фірма Schellenberg Wittmer Ltd. Саме ця швейцарська компанія вже представляла інтереси РУСАДА у справі проти WADA та в апеляції на рішення МОК щодо довічного усунення від спорту росіян, у яких виявили допінг.

Голова ОКР Поздняков впевнений, що рішення про допінг-пробу Валієвої затягують навмисно, щоб вона не брала участі в Олімпіаді.

У РУСАДА заявили, що вони готові розслідувати справу про допінг Валієвої. А Міжнародна спілка ковзанярів оскаржить у Лозанні рішення РУСАДА про допуск Валієвої до змагань на ОІ у Пекіні.

"Закон Родченкова" стосується всіх спортсменів, які не є громадянами США. Вашингтон може за ним притягти спортсменів, чиновників і тренерів. Єдине застереження: за цим законом притягаються спортсмени, які порушили допінгові правила на тих самих іграх, у яких беруть участь і американці.

Порушникам загрожує штраф у розмірі до 1 млн доларів або у деяких випадках і термін до 10 років позбавлення волі.

Раніше американські журналісти були впевнені, що Валієву без її відома накачали допінгом.

Нагадаємо, російські ЗМІ пишуть, що знайдений в організмі Валієвої препарат використовують для лікування кардіологічних проблем.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини