11 лютого 2022, 09:28

Байден звернувся з екстреним закликом до громадян США в Україні

Глава Білого дому назвав головну причину, через яку не направить в Україну свої війська, якщо туди вторгнеться Росія.

Байден звернувся з екстреним закликом до громадян США в Україні

На тлі того, що Російська Федерація продовжує брязкотіти зброєю біля українських земель, глава США Джо Байден зробив нову заяву.

У четвер, 10 лютого, NBC News опублікувало інтерв'ю з американським лідером, у якому він порадив громадянам Штатів терміново виїжджати з України. Реакція має бути невідкладною. Він порівняв ситуацію з подіями в Афганістані та зазначив, що цей випадок відрізняється та потребує інших дій.

"Не схоже, що ми маємо справу з терористичною організацією. Ми маємо справу з однією з найбільших армій у світі. Це зовсім інша ситуація (ніж в Афганістані)", – цитує Байдена видання.

Крім того, лідер Сполучених Штатів підкреслив, що не спрямовуватиме в Україну свою армію у разі розгортання гіршого сценарію, оскільки це може призвести до "розв'язання світової війни".

У контексті відповіді на питання про сценарії, які викличуть рішення Вашингтона направити військових для евакуації громадян, Байден сказав, що це не розглядається. 

"Ні. Це світова війна, коли американці та Росія починають стріляти один в одного", – підсумував президент.

Напередодні розвідка США показала 9 можливих маршрутів наступу армії РФ на Україну. При цьому уточнюється, яке озброєння застосовуватиметься на тому чи іншому напрямку.

Раніше Пентагон спростував чутки про військову операцію США в Україні. Речник відомства Джон Кірбі докладно роз'яснив, як вони діятимуть за умови вторгнення армії Росії.

Нагадаємо, ЗМІ розповіли, як Байден називає Путіна під час неофіційних контактів.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини