11 лютого 2022, 08:13

У Білорусі порушили кримінальну справу проти мера Дніпра Філатова: що сталося

Генеральна прокуратура Білорусі порушила кримінальну справу проти мера Дніпра Бориса Філатова через БЧБ прапор в обласному центрі.

У Білорусі порушили кримінальну справу проти мера Дніпра Філатова: що сталося

Кілька днів тому на флагштоку біля будівлі міської ради у Дніпрі замість червоно-зеленого прапора з'явився біло-червоно-білий прапор Білорусі.

Цей жест викликав великий ажіотаж у російських і білоруських ЗМІ, на що голова Дніпра Борис Філатов відповів: ані у РФ, ані у Білорусі не зможуть зрозуміти ситуацію, оскільки не знайомі з демократичними принципами.

10 лютого з'явилися повідомлення, що Генпрокуратура Білорусі порушила кримінальну справу проти мера Дніпра Бориса Філатова.

Чиновника звинуватили у нарузі над реліквією, а також у приниженні національної честі та гідності білорусів.

Філатову інкримінують розпалювання національної ворожнечі – ч. 2 ст. 130 КК Білорусі.

У коментарі "Еўрарадыё" Філатов відповів: "Я не помічаю дурнів. Я маю працювати".

Як повідомлялося раніше, у серпні 2020 року Олександр Лукашенко, який правив Білоруссю шість термінів поспіль, програв на чергових виборах президента, але відмовився передати владу своїй головній суперниці Світлані Тихановській.

Після цього на вулицях білоруських міст почали проводити мирні акції на знак протесту. Люди виходили на мітинги з БЧБ прапорами та просили Лукашенка діяти за законом.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини