9 лютого 2022, 12:52

Сенатори США майже домовилися щодо санкцій проти Росії, залишилася лише одна розбіжність

Сенатори США дедалі ближче до домовленості про новий законопроєкт щодо санкцій проти Росії.

Сенатори США майже домовилися щодо санкцій проти Росії, залишилася лише одна розбіжність

Через ситуацію навколо України американські сенатори вирішили розробити новий законопроєкт, який стосується потужних санкцій щодо РФ. Лідер Демократичної партії у сенаті Конгресу США Чак Шумер зізнався, що документ перебуває на фінальній стадії.

Демократ зазначив, що розбіжності щодо законопроєкту є, але їх не так багато, а сам документ майже на фінішній прямій, інформує Reuters.

За словами Шумера, єдиний пункт, який викликає найбільшу розбіжність між республіканцями та демократами, полягає у тому, що ухвалення законопроєкту щодо будь-якого вторгнення "усуне стримувальний фактор" для Росії.

Ще минулого тижня журналісти із Bloomberg повідомляли, що сенатори практично узгодили пакет антиросійських санкцій у разі вторгнення РФ в Україну. Однак єдиним каменем спотикання стала позиція політиків щодо можливості запровадити заходи як превентивний удар. Також палкі суперечки у сенаторів викликало питання "ПП – 2" та те, як із ним вчинити, якщо Росія введе війська в Україну.

Демократ Роберт Менендес заявив, що деякі санкції США готові ввести проти Росії, навіть якщо Путін не віддасть наказу про вторгнення в Україну. В адміністрації президента США також поки що немає єдиної думки щодо введення санкцій проти Росії як превентивного удару.

Раніше експерт пояснив, чому приватний бізнес Китаю відмовиться від торгівлі з Росією, якщо Вашингтон запровадить проти РФ санкції.

Нагадаємо, у Кремлі заявили про можливу нову "громадянську війну" в Україні, якщо Вашингтон вирішить прийняти санкції проти РФ як превентивний удар.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини